Milujte svůj balkón

Balkón je příjemná součást bytu, ale bohužel se nedá využít o celý rok, proto tu vysedáváme pouze na jaře a v létě, když je venku teplo. Jakmile přijdou chladnější dny, tak se schováváme dovnitř do bytu či domu, což je škoda. Ale existuje možnost, jak využít balkón po celý rok. 

Dobře se obleč 

Mnohé lidi mrzí, že si nemohou balkón užívat po celý rok, protože je venku zima. A přestože je podzim, tak už začínají být opravdu chladné dny, takže si jen tak posedět na balkóně nelze, jedině kdyby nám nevadilo nachlazení. Asi tou nejjednodušší radou je, abyste se pořádně oblékli, a po případě si můžete na balkón vzít nějakou teplou dekou a přikrýt se, abyste si mohli posedět na čerstvém vzduchu.  

Topíme si na balkóně 

Jednou z možností, díky které si můžete užívat balkón i v zimě, jsou různá topidla. Dnes existuje hned několik variant různých lamp a podobných přístrojů, které stačí umístit na balkón a budou vám topit. Výhodou těchto přístrojů, které vám na balkóně vytvoří příjemné teplo je, že se dají jednoduše přemístit a přitom balkón nepotřebuje žádnou rekonstrukci či nějakou úpravu a pořád zůstane balkónem. 

Dáme si rolety

Velmi oblíbené jsou rolety, protože ty vám balkón zatěsní, což znamená, že vám udrží teplo, stačí, když třeba otevřete balkónové dveře dovnitř do domu a balkón se vám ohřeje anebo aspoň na chvíli na balkón pustit ventilátor či nějaké jiné topidlo a rolety vám teplo pak udrží. Velkou výhodou je, že rolety můžete používat i v létě, protože když jsou venku opravdu hodně horké dny, můžete rolety zatáhnout a teplo nepronikne dovnitř, takže budete mít v bytě příjemně. Ovšem rolety mají i svou nevýhodu a tím je světlo, protože když rolety zatáhnete, tak budete mít uvnitř úplnou tmu, takže budete muset mít na balkóně nějaké osvětlení, abyste si zde mohli v teple posedět. 

Balkón nebo terasa?

Další způsob, díky kterému si můžete užívat balkón i v zimě je zasklení balkónu, což vidíme hodně často na panelových domech. Díky zasklení budete mít sice teplo na balkóně i v zimě, ale na druhou stranu pomyslně přijdete o balkón, protože rázem to bude další uzavřená místnost, která může zvětšit obývací pokoj, ale spíše působí jako terasa a ne jako balkón. Kromě toho je zasklení nevýhodné v letních dnech, protože když jsou venku opravdu teplé dny, tak vy vevnitř budete mít příšerné horko, protože zasklení na balkóně funguje podobně jako skleník, což rozhodně není příjemné. 

Vířivka to spraví 

Takovým velmi zajímavým a netradičním řešením je dát si na balkón přes zimu vířivku, protože v ní se můžete ohřát, aniž byste museli řešit nějaké topení, rolety a podobně. Pravdou je, že vířivka je poměrně drahá a kromě toho mít vířivku v panelovém domě znamená, že přijdete o soukromí, protože na vás vidí všichni okolo, což není příjemné, ovšem je to také řešení. 

Balkón má tu nevýhodu, že jeho hlavní sezónou je léto, ovšem existují způsoby, díky kterým si můžete balkón užívat i v zimě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *