Zrcadlo jako dekorace

Zrcadlo nemusí vždy jenom sloužit k tomu, abychom se na sebe podívali, sice je to primární funkce zrcadla, avšak dá se využít i jinak třeba jako skvělá dekorace, protože zrcadlo dokáže zvětšit prostor a podobně, tak se nebojte zakomponovat ho do svého hnízdečka. 

Obraz anebo zrcadlo? 

Když zrcadlo dobře umístíte, tak může vypadat jako byste tam měli obraz, protože jde ho například dát na stěnu tak, aby proti němu bylo okno, a pak se vám bude na zrcadla promítat to, co je za oknem, pokud to bude okno do parku anebo nějaké pěkné zahrady, můžete mít krásnou dekoraci. Kromě toho je to velmi originální, protože každý tam vidí něco jiného, což je příjemné. 

Různé tvary

Zrcadlo jako dekorace nemusí být klasické kulaté anebo čtvercovité zrcadlo, naopak když vyberete nějaké neobvyklé tvary, bude to vypadat mnohem lépe. Na trhu najdete mnoho velikostí a tvarů, takže budete mít z čeho vybírat. Velmi krásně vypadají taková maličká zrcadla, které vypadají jako mozaika a sami si z nich vytvoříte libovolné tvary, díky tomu můžete mít zajímavý a originální doplněk domácnosti, do kterého můžete vložit sami sebe a vlastní představivost. 

Jak zvětšit pokoj?

V případě, že byste chtěli zrcadlo využít k optickému zvětšení nějaké místnosti, tak byste ho měli umístit tak, aby se v něm odrážel onen pokoj, samozřejmě, že čím větší zrcadlo budete mít, tím lépe bude optické zvětšení vidět. Často se můžete setkat s tím, že zrcadlo je od stropu k podlaze například na skříni anebo přímo na stěně. Nemusíte se ani bát umístit několik zrcadel vedle sebe, zejména pokud zvolíte nějaké zajímavé tvary a kombinace, dobré je mít všechny zrcadla stejného tvaru, ale mohou mít různé velikosti. 

Více zrcadel v domácnosti 

Zrcadlo jako dekorace je perfektní prvek, ovšem jsou místnosti, kde bychom si to bez zrcadla snad ani nedokázali představit, například v koupelně nebo šatně či jiné místnosti, kde se oblíkáme, protože chceme vidět, jak vypadáme. Pak už člověk přemýšlí, jaká zrcadla má kde umístit, aby jich nebylo příliš a aby to nepůsobilo trochu kýčovitě. Více zrcadel v domácnosti klidně může být, jen je musíte umístit tak, aby byly v souladu, takže najít mezi nimi nějakou harmonii, buďto zvolit všude stejná zrcadla anebo například využít stejných rámů na zrcadlech a podobně, záleží na tom, co se vám líbí. 

Starodávno zrcadla

Pokud máte rádi starožitnosti a máte svou domácnost vybavenou starobylými kousky a chtěli byste zde umístit i zrcadlo jako dekoraci, měli byste být opatrní, protože se starodávnými zrcadly byste neměli tolik experimentovat. Rozhodně je dobré sladit zrcadlo s nábytkem a mělo by být tedy jen jedno v místnosti, aby se nic nepřehánělo. 

Zrcadlo není jen prvek, který nám umožňuje vidět, jak vypadáme, ale může to být i velmi originální a praktická dekorace, protože dokáže opticky zvětšit prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *