Zahradní set

Na výběr máme několik materiálů. Každému se líbí, nebo vyhovuje nějaký jiný. V posledních letech se stal velmi oblíbený nábytek z umělého ratanu. Krásně zapadne do zahrady, pod pergolu, nebo pod přístřešek. Často se s tímto nábytkem setkáváme i na recepci v hotelích, ale i v kancelářích. Má mnoho výhod.

Především je zcela bezúdržbový, stačí ho jen občas přetřít vlhkým hadříkem namočeném v mýdlové vodě. Nejen že se jedná o moderní nábytek, který je velice líbivý, ale je i praktický i pohodlný. Většinou se prodává včetně polstrů. Vybrat si můžeme i z několika barev. Většinou se jedná o barvu šedou, černou, nebo hnědou. I když tento nábytek vypadá mohutně, je velmi lehký. Není vůbec problém ho přesunout na jiné místo. Neuškodí mu déšť ani slunce.

Pořídit si můžeme celý zahradní set, což se skládá z křesel, nebo sedací soupravy a k tomu vhodný stůl. Stůl mívá nohy z ratanu a deska je skleněná. Pořídit si ale můžeme i jednotlivé kusy, jako třeba křeslo, židli, polohovací lehátko a mnoho jiných kusů, jako houpací lavici, nebo zavěšenou kukaň. Ať už si vybereme cokoliv z umělého ratanu, vždy si můžeme být jisti, že bude hojně využívaný. 

Především přes letní měsíce vyhledáváme posezení venku

Asi nejlevnější je zahradní set z  plastu. Oblibu získal již v minulosti. Jeho velkou výhodou je nejen příznivá cena, ale zároveň to, že kromě toho, že ho občas omyjeme, nepotřebuje prakticky žádnou údržbu. Výborně se hodí pro relax a odpočinek na zahradě, ale i všude jinde, kde se sedí venku. Hojně využívaný je v autokempech,i v předzahrádkách restaurací. Mezi nejprodávanější patří židle a stůl. Stoly jsou kulaté, oválné, obdélníkové i čtvercové. Vybíráme je podle toho, kolik plánujeme mít kolem židlí.

Židle můžeme zvolit buďto klasické, nebo s polohovacími zády. I výška zádové opěrky může být různá. Obrovská výhoda tohoto nábytku je, že je velice lehký, a výborně jde stohovat. Takže třeba na zimu ho snadno uklidíme někam pod střechu. Každému vyhovuje něco jiného. K židlím i ke křeslům se dají koupit podnožky. Ty nám umožní větší komfort, zvláště při delším sezením na židli, nebo na křesle.

Z kvalitního plastu si můžeme pořídit i lavičku, lehátko, ale i dětský nábytek. Ten bývá ozdobený obrázky, což se dětem moc líbí. I na tento druh nábytku je vhodné dokoupit polstry. Tím docílíme většího pohodlí při odpočinku. Polstry na zahradní nábytek se vyrábí v různých rozměrech i v různých barvách. Výběr je opravdu široký, takže si každý určitě vybere. Plastový zahradní nábytek se dříve vyráběl pouze v bílých barvách. Dneska je již výběr z mnoha barev.

Nábytek z masivu

Zahradní set se výborně hodí na každou zahradu do odpočinkové zóny. Nic jiného tak dobře nezapadne do přírody jako nábytek z masivu. Jedná se totiž o čistě přírodní materiál. Je to velmi odolný materiál, který vydrží dlouhá léta. Proto se i často stává, že se dědí z generace na generaci. Z masivu se vyrábí stoly, židle, lavice křesla a mnoho dalšího. Vše můžeme nechat celoročně venku, protože dobře odolává všem povětrnostním vlivům. V případě potřeby přelakujeme a zase vypadá jako nový. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *