Změňte dodavatele plynu i elektřiny a ušetřete ročně tisíce korun

O ceny elektřiny i ceny plynu se v průběhu roku zajímá spousta odběratelů. Důvodem je jak zdražování, tak stěhování a potřeba najít nejvýhodnějšího nového dodavatele, od kterého budeme energie odebírat, končící lhůta platnosti smlouvy s tím či jiným dodavatelem elektřiny atd. 

Abychom našli nejlevnějšího nového dodavatele elektřiny nebo plynu, můžeme využít praktický srovnávač nabídek jednotlivých dodavatelů v našem okolí. Je k dispozici zdarma, a aniž bychom museli navštívit jakékoli kamenné pobočky, vše zjistíme kdykoli přes den či v noci, a to během krátké chvíle. 

Největší dodavatel nemusí být nejlepší

Ve srovnávači, ale i mimo něj zjistíme, že u nás dlouhodobě fungují nejen známí, velcí dodavatelé energií, kteří mají často reklamy v televizi, ale i menší. Není u nás v této oblasti monopol, jak by se na první zamyšlení mohlo zdát. A mnohdy může být lepší odebírat energie právě od menší společnosti než od velké, nadnárodní. Ptáte se proč?

Jedním z hlavních důvodů je osobnější přístup k menším i větším odběratelům. Porovnáme-li si velké společnosti s menšími, pro ty velké jsme jen číslo smlouvy případně plynoměru, elektroměru. Dostaneme-li se do chvilkové platební neschopnosti, velké společnosti se o nás nezajímají jako o skutečné rodiny, nebo společnosti. S menšími dodavateli je komunikace mnohem užší, což při osobním, telefonickém jednání velmi oceníte.

Podíváme-li se na ceny, záhy zjistíme, že cena od menšího dodavatele je velmi podobná té od velkého poskytovatele energie. Velké společnosti nabízí i různé balíčky, často jsou to ale jen způsoby, jak nalákat odběratele, přitom ti balíčky mnohdy ani nevyužijí. Nechají se ale lapit na jejich výhodné znění. 

Budete-li se rozhodovat pro nového poskytovatele energií k vám domů nebo do společnosti, využijte zmiňovaný srovnávač poskytovatelů a nepřehlédněte ty menší. Budete mile překvapeni jak nabídkou, tak proklientským jednáním, pokud s nimi budete komunikovat a dotazovat se na bližší informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *