Dostává vás lockdown ve společné domácnosti na kolena? Dovolte si navzájem vydechnout!

Současná doba je opravdu hektická a nepříjemná. Není to tak dávno, co jsme se opět dostali do lockdownu a najednou je svobody pohybu a možností ještě míň, než tomu bylo doposud. A i když jde jen o tři týdny, tak jsou mnohé rodiny společně uzavřeny dlouhou dobu v kuse.

Ponorková nemoc není žádná ztráta sympatií

Ponorková nemoc není jenom nějaký slangový název, ale opravdu se o ní začalo mluvit především v souvislosti ponorkových posádek. Posádky spolu tráví na poměrně malém prostoru veškerý čas a i když jsou přátelé, tak časem začnou působit i zlé vlny. Připomíná ti to něco? Možná i vy máte něco podobného doma a neznamená to nic v tom smyslu, že bys ty osobně, nebo kdokoliv z domácnosti ztrácela sympatie. Je to obtížné období plné nejistot a strachu, a zatím co by někteří očekávali tmelení rodinného kruhu, opačný efekt je naprosto samozřejmý.

Pokoušej se o volnost kdykoliv to jde

Dá se tomu ale vyhnout, nebo to alespoň z velké části účinně minimalizovat. Samozřejmě teď není možnost pustit přítele nebo manžela na hokej, jít si popovídat s kamarádkami do kavárny, nebo děti vyslat do škol. Každý by si ale měl i v téhle době najít kousek času jen čistě pro sebe.

Vynechejte třeba společné venčení, procházky, nebo nákupy. Domluvte se, co je potřeba udělat, kdo si, co vybere a vyraz na nákupy úplně sama. Přítel nebo manžel se může jít projít, skočit si pro oblíbený sortiment do drogerie a venčení psů můžeš nechat na těch nejmenších z domácnosti. Zkrátka se snaž, aby různé malé možnosti na vycestování z bytu sloužily i k tomu, aby se rodina na krátký čas rozdělila a dostala dostatek volnosti a klidu v době, kdy všichni žijí v jedné domácnosti. A hlavně neztrácej hlavu, pokud bude atmosféra občas napjatá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *