Rodinná zábava ve městě i na venkově jménem geocaching

U moderní rodiny je problém, že jsou především děti závislé na technologiích a zároveň se málokdy společně vydávají ven na procházky a dobrodružství. To by ale mohla změnit jedna z mnoha zajímavých interaktivních zábav, mezi které patří i skvělá venkovní hra geocaching.

Jak hra funguje a proč baví tolik lidí?

Hra funguje velice jednoduše. Nejdříve se musíš registrovat na oficiálním serveru geocaching a potom potřebuješ stáhnout do mobilu jakoukoliv aplikací používající GPS, přičemž mezi hráči nejvíce boduje c: geo. Jakmile jsi se registrovala, tak získáváš přístup k herní mapě, na které jsou zobrazeny úkryty k jednotlivým krabičkám.

Ty můžeš dokonce hledat přímo v reálném prostředí a díky tomu se dá geocaching považovat za zábavnější druh turistiky. Spousta „keší“ je totiž umístěná nebo spojená se zajímavými místy, přičemž i místní usedlíky může často napadnout co vše o minulosti svého okolí nevěděli. Některé „keše“ je potřeba luštit a jiné například stačí jen odlovit nebo hledat indicie přímo v přírodě. Zábavou pro celou rodinu může být hra především proto, že si můžeš zvolit obtížnost „keší“ přesně podle sebe.

Zábava při venkovních aplikacích je stále častější

Zároveň musím zmínit to, že se stále větší počet lidí oddává zábavě ve formě interaktivních aplikací vyžadujících chození po venkově. Pravidelný pohyb a volnost je jednou ze základních potřeb, abys měla ty i tvoje rodina silnou imunitu.

Vedle geocachingu totiž začala na svět procházet i spousta jiných zajímavých aplikací, mezí, které například patří i zajímavé aplikace společnosti Niantic. Ta se proslavila především díky zajímavým aplikacím Pokemon GO a venkovní hře ze světa Harryho Pottera. I když se zdá, že jde o náměty pro děti, tak obě aplikace baví naprostou většinu věkových kategorií.

Rodinná zábava ve městě i na venkově jménem geocaching

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *