Horské město na kraji Francie, ve kterém se cítíš jako ve Švýcarsku. To je krásný Grenoble!

Možná už si někdy slovo Grenoble potkala i mimo význam cestování, není se čemu divit, protože leží na předhůří Alp a díky tomu je zde dostatek sjezdovek a koná se v jeho okolí hned několik velice významných sportovních lyžařských akcí, či mistrovských podnicích ve sjezdu na horském kole. Grenoble pro tebe ale rozhodně může být i mnohem víc, a to především úžasnou atrakcí, díky pevnosti.

Zdroj → Fotografie od uživatele Lauro Laureano ze služby Pexels

Centrum města neurazí, ale nepřinese mnoho zajímavého

Grenoble svým centrem rozhodně neurazí a také tady najdeš dost slušný počet památek a hezkých míst, které se vyplatí navštívit. Každopádně ale nemůžeš očekávat takový nával památek jako například v nedalekém města Lyon s bazilikou Fourviére či v historickém Dijonu.

I tak ale můžeš najít několik kostelů a rozsáhlé historické parky. Pro milovníky modernějšího rázu pak rozhodně nabídne Grenoble slušný počet krásných obchodních domů s úžasnou nabídkou, ze které si vybere každý.

Zdroj → Photo by Nicole Herrero on Unsplash

Klenot města leží nad ním a dostat se k němu můžeš lanovkou

Od řeky protínající město směrem k horám to je ale jiný příběh. Přímo u řeky totiž začíná dlouhá lanovka mířící k pevnosti Bastila, která byla dříve vojenskou pohraniční pevností s úžasným výhledem na celou nížinu s městem. Cesta lanovkou probíhá v prosklených kopulích, a tak se rozhodně bavíme o zážitku na který nezapomeneš!

Samotný vrchol ti pak nabídne ohromnou spoustu krásných výhledů. Můžeš si prohlédnout město jako takové v plné kráse a při dobrém počasí můžeš pomocí mapky na vyhlídce dokonce spatřit i nejvyšší vrchol Evropy – Mont Black. Cestu dolů si pak můžeš dát lanovkou nebo klikatou cestou, kde si můžeš francouzsky ale i italsky, nebo anglicky přečíst zajímavé informace o geologickém vývoji celého okolí Grenoblu. V nížině pod cestou k Bastile potom můžeš zcela zdarma navštívit impozantní vykopávky místního římského kostela!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *