Hřejivá móda na podzim i zimu – plyš a kožich

Péřovky, parky a kabáty jsou už takovým malým evergreenem šatníku holek. Naštěstí s dobou přicházejí nové možnosti, jak se stylově uchránit před zimou.

“Teddy style”

Tento rok se dostala do popředí skvělá novinka, která je vůči předchozím rokům vcelku jedinečná, přesto odhaduji, že se bude vracet do módy i v příštích sezónách, je totiž mimořádně příjemná a pohodlná. Tzv. “teddy” bundy a kabáty jsou dělané z plyše a zaručeně vám budou na dotyk připomínat medvídky z dětství. A budou i podobně hřát, v kombinaci s dnes tolik populárním vrstvením udrží teplo i v mrazech.

Vyzkoušet můžeš dlouhou variantu, to jsou hlavně kabáty i krátkou – délka nad zadek či oversize těsně pod. Některé značky se do toho pustily i více, nalézt lze různé barvy, ale také například zkrácenou délku rukávu. U plyšových bund najdeš většinou knoflíčky, ale zip není v žádném případě zakázán, naopak.

Zdroj → Fotografie od uživatele Guillaume Meurice ze služby Pexels

Zabalit se do kožíšku

Kožichy se na výsluní neobjeví poprvé, a také nyní je třeba s nimi zacházet opatrně, některé střihy z tebe mohou udělat “mladou starou”. Ale při volbě kvalitní značky a sladění outfitu, není třeba se bát. Taková černá vesta společně s rolákem v barvách pudrové nebo béžové, a máš look jak vystřižený z časopisu. Kožichy jsou taky vždy ztělesněním elegance, dobře tedy poslouží u elegantních outfitů, ale dneska už není tabu ho zakomponovat do urban stylu. Navíc už dávno nemusí pro kožíšky umírat zvířata, syntetika poslouží stejně!

Zdroj → Fotografie od uživatele Ali Pazani ze služby Pexels

Pozor na vodu

Oba zmíněné trendy se nemají rádi s vodou, takže do lijáku určitě vol voděodolné materiály. Pár vloček sněhu pak vrstva už určitě vydrží. Za zmínku dále stojí, že pokud tě vyloženě výše zmíněné nápady neoslovily, lze určitě vyzkoušet džínové nebo manšestrové bundy s kožíškem, konkrétně první zmíněné “džísky” se těší velké popularitě a ze značek, stylů a střihů je obrovský výběr. Boom zažily přiléhavé, volné, a i nyní boyfriend střihy.

Hřejivá móda na podzim i zimu – plyš a kožich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *