Jak se bránit koláčům od potu na oblečení? Možností je několik

Určitě se ti to někdy stalo – na diskotéce, po těžkém testu… každé z nás se může stát, že se jí objeví flek od potu. A to rozhodně není žádaný efekt. Podívej se, co proti tomu můžeš dělat.

Prevence na úplně prvním místě

Popravdě, s takovou skvrnou, když vznikne, málo co uděláš. Můžeš se modlit, že ještě nějak v pořádku uschne anebo nezvedat ruce, ale to asi není nic převratného, a navíc pot rád barví do žluta. Tudíž je třeba se připravovat nejlépe dlouze předem.

Kde a kdy vzniká problém

Jak jsem zmínila, pot vylučujeme ve stresových situacích – a tenhle konkrétní bývá nejhorší. Často jde nejvíce cítit a nejvíce barví. To však nevylučuje trapas z potu z fyzické aktivity. Na podzim a zimu je tohle vcelku malý problém, pokud zrovna nepotíš krev u cvičení, mikinu nebo svetr, pod kterými máš tričko, jen tak snadno nepropotíš. Takže jde o problematiku spíše teplých měsíců. A čeho se tohle dotýká nejvíce? Naneštěstí, v podstatě asi nejčastějších barev triček.

Pro černou a bílou je to největší nepřítel

Což je velká smůla. Protože asi nejčastější kousek šatníku pro formální události je bílá košile, na které se promítne i málo. Bílá je obecně velmi zasažená tímto problémem, protože třeba konkrétně žluté skvrny opravdu výrazně svítí, a podobně je na tom černá. Černá sice například zakryje mokrou skvrnu, ale skýtá další úskalí, jako je barvivo upnuté na tvé kůži v podpaží, což je velmi nevzhledná záležitost.

A co s tím?

Před tím, než vyrazíš ven nikdy nevynechej deodorant nebo antiperspirant, některé jsou vhodné dokonce pro konkrétní barvy. A můžeš vybírat sportovní varianty, ty umí dobře uchránit. Dále se můžeš podívat na střih, hodně topů má výrazný prostor v podpaží, látka ani není v kontaktu, takže se konfliktu úplně vyhneš. Dívej se pak třeba i na barvy, některé koláče přirozeně ztlumí, například tmavě modrá nebo trendy tmavší hořčicová žlutá. A ještě: mně osobně se nejvíce vyplatilo koupit si kvalitní oblečení, hodně kousků pot absorbuje jako nic a vidět nic není.

Jak se bránit koláčům od potu na oblečení? Možností je několik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *