Jak z oblečení dostat skvrnu od rtěnky? Dva zaručené triky, se kterými nad flekem vyhraješ

Pokud sis myslela, že nad skvrnou od rtěnky vyhraješ s pomocí jaru na nádobí, rovnou ti říkám, ať to ani ne zkoušíš.  Byl by to pro tebe jen zbytečně ztracený čas a co si budeme povídat– nechala bys na tom ruce a výsledek by nestál za nic. Proto ti dám dva tipy na pomocníky, kteří se u mě osvědčily a pevně věřím, že v boji proti rtěnkovým skvrnám pomohou i tobě. Až příště na nějakém kousku oblečení najdeš rtěnku, doporučuji vzít na ni:

  • žlučové mýdlo
    nebo
  • technický benzín

Žlučové mýdlo pomůže, ale není stoprocentní

Žlučové mýdlo by podle mě měla mít po ruce každá správná hospodyňka. Je to šikovný parťák, který v mnoha situacích dokáže stát na tvé straně a může ti hodně pomoci. Zkusila jsem s ním odstranit skvrnu od rtěnky na oblíbené bílé košili. Výsledek byl takový, že skvrny sice zmizely, ale pomoc žlučového mýdla nebyla úplně stoprocentní.

Šla jsem na to tak, že jsem skvrnu nejdříve pořádně vydrhla žlučovým mýdlem a poté košili ještě vyprala. Když jsem jí vytáhla z pračky, skvrny byly fuč, ale když jsem se zadívala pořádně, určitě bych bezpečně poznala, kde ta šmouha od zatracené rtěnky byla.

Zdroj → Fotka od theresaharris10 z Pixabay 

Práce s technickým lihem sice nevoní, ale funguje skvěle

Druhým pomocníkem na skvrny od rtěnky je technický benzín. Jasně, práce s ním není zrovna nejvoňavější, nehledě na to, že ne všechny ho máme doma. Pokud je ale tvoje drahá polovička alespoň částečně kutil, možná bude mít byť jen kapičku tohoto pomocníka u sebe v dílně nebo v garáži.

Skvrnu od rtěnky jsem potírala vatovým tamponkem namočeným v technickém benzínu. Stejně jako v předchozím případě pak ještě bylo potřeba košili vyprat, ale mile mě překvapilo, že po skvrně nebylo ani památky. I když tedy pracovat s benzínem není zrovna nejpříjemnější, protože to zkrátka nevoní, pokud chceš nad rtěnkovou skvrnou vyhrát, je to ta nejlepší pomoc –  alespoň za mě 🙂

Jak se pereš se skvrnou od rtěnky ty? Dej mi svůj tip – budu ráda! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *