Využij kokosový olej pro krásu: pomáhá na popraskané rty i roztřepené konečky

Ještě před pár lety se o něm vůbec nevědělo, dnes na něj nedáme dopustit. Kokosový olej je vlastně takový malý zázrak – zvláště pokud jde o naši krásu. Určitě i ty o sebe pečuješ a dbáš na to, jak vypadáš. A jestliže se snažíš dávat přitom přednost přírodním produktům před těmi, které jsou plné chemie, pak kokosový olej zaručeně nadchne i tebe.

Kokosový olej podporuje pružnost pleti 🙂

Na první pohled možná působí obyčejně, své využití však nachází nejen v kuchyni, ale i tehdy, když chceme být krásnější. Proto ti prozradím, k čemu všemu můžeš kokosový olej použít a na co je dobrý. Budeš určitě mile překvapená, co všechno dokáže.

Zdroj → Fotka od Huyền Lương Ngọc z Pixabay 

Už nikdy více roztřepené konečky

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Je proto celkem logické, že my ženy chceme, aby naše vlasy vypadaly co možná nejlépe. Pokud jsou ale roztřepené, rozhodně nevypadají pěkně, ba spíše naopak. Právě na roztřepené konečky je kokosový olej machr. Zkus do nich schválně vmasírovat trochu oleje a uvidíš, že jen po pár použitích tvé vlasy opět získají svou hladkou strukturu a po roztřepených konečcích už nebude ani památky. Čas od času si z kokosového oleje můžeš udělat masku na celou hlavu, rozhodně tím ničemu neuškodíš.

Zdroj → Fotka od StockSnap z Pixabay 

Při holení nohou skvělý parťák

Ačkoli právě teď nastává zima, kdy nosíme dlouhé kalhoty a nohy ukazujeme maximálně tak doma partnerovi, rozhodně to neznamená, že okamžitě zanevřeme na holení. Mnoho z nás ale po holení nohou trápí zarůstající chloupky, díky kterým se tvoří nepříjemné pupínky – věřím, že se to minimálně jednou stalo i tobě, já jsem s tím také bojovala docela dlouho. Od té doby, co při holení nohou používám kokosový olej, nemůžu si stěžovat. Před holením nohy lehce natřu, pak si je klasicky oholím a po zarůstání chloupků není ani památky. Schválně to taky zkus a dej mi vědět, jaká je tvoje zkušenost 🙂

Zdroj → Photo by cottonbro from Pexels

Dej sbohem popraskaným rtům

Nevím, jak u tebe, ale pro mě je popraskání rtů v tomto období bohužel typické. Mám totiž tendence si rty neustále olizovat, navzdory tomu, že venku fouká a já tak riskuji, že mi popraskají, což jak obě víme, je nejen nepříjemné, ale může být i bolestivé. I na popraskané rty lze použít kokosový olej, kterým snadno nahradíš jelení lůj nebo kterýkoli jiný balzám. Sametový polibek pak bude příjemným bonusem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *