Nejmenší město ze západočeského lázeňského trojúhelníku dokáže zabavit na celý den

Františkovy lázně jsou nejmenším městem věhlasného lázeňského trojúhelníku ze západu Čech. Po Karlových Varech a Mariánských lázních je tak rozlohou sotva poloviční. To ale neznamená, že by turistům a návštěvníkům nedokázaly Františkovy lázně nabídnout hodně zábavy minimálně na několik odpolední.

Františkovy lázně jsou plné různých pramenů

Jde o možná nejaktivnější z těchto tří měst. Františkovy lázně totiž mají více než patnáct pramenů z nichž je naprostá většina celoročně dostupná a lze je ochutnat. Jediné prameny jsou hodně rozdílné složení, a především se nedoporučuje jejich konzumace ve větším množství než pro ochutnávku. Silná mineralizace se totiž používá na léčení celé řady nemocí a mezi nimi jsou i zažívací potíže, kdy těžké minerály dokáží dokonale pročistit celý organismus.

V samotném centru lze najít celou řadu krásných pramenů a pokud se projdeš po delším okolí, tak najdeš další desítky různě v lesích, z nichž k některým vedou chodníčky a jsou neustále kultivované. Směrem k hranici s Německem je dokonce krásné jezero Amerika, kde si můžeš užít v létě příjemného koupání. Jako pomyslná tečka a důvod velké činnosti pramenů v lázních, je blízká chráněná krajinná lokalita SOOS, která stojí za návštěvu.

Povídka o Františkovy

Pokud je ale mezi místními prameny opravdu známý pramen, tak je to právě i Františkův, který se dokonce stal i oficiálním názvem města. Leží pod hlavní třídou, která je lemovaná hotely a restauracemi. Uprostřed kruhového altánu jej lze najít a pochopitelně také ochutnat. Jenže ta hlavní atrakce je pár kroků od altánu a je jím soška malého andělského chlapce. Váže se k němu pověra, že dívka, která se ho dotkne otěhotní a porodí zdravé dítě. A možná také proto sem cestují ženy a slečny z celé republiky a málokdy opomenou onen věrohodný dotek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *