Oblíbené lázně básníka Goetheho na západě Čech. To jsou Mariánské lázně!

Mariánské lázně patří mezi jedno z měst velkého lázeňského trojúhelníku v karlovarském kraji. Jsou jednou z nejoblíbenějších turistických zastávek turistů nejen z blízkého Německa. Jedním z důvodů jsou také sanatoria a rekreační objekty s léčivými procedurami. Čím vším jsou ale lázně opravu krásné?

Kolonáda v Mariánských lázních je nádherná

Mariánské lázně mají opravdu krásnou kolonádu, která se tyčí na obytným středem města a je zastrčená v krásném zalesněném údolí. Po celé délce můžeš potkat desítky krásných restaurací a hotelů včetně velkého městského jezera s pontonem a uprostřed parku se skrývají malebná místa k posezení.

Stavby samotných lázní jsou přitom opravdu krásné a zůstává jim zachovaný dobový vzhled z let výstavby. V některých místech může i místní kolonáda připomínat mnohem větší a známější kolonádu z Karlových Varů, o které ses mohla na webu také už dočíst. Naopak proti Varům je pravda, že menší kolonáda zástavbou nabízí naopak mnohem větší prostornější parky přímo uprostřed města. Takže i v tom nejparnějším dni najdeš strom se stínem a lavičku, která ti nabídne odpočinek.

Slavná tančící fontána je středem pozornosti

I když jsou Mariánské lázně výjimečné vícero odlišnými věcmi, tak asi nejúžasnější záležitostí jsou vystoupení tančící fontány přímo ve středu města. Hlavní kolonáda je schovaná až v horním rohu celého plácku a u těch největších staveb si můžeš všimnout poměrně nenápadné kolonády po většinu dne.

Jakmile se ale spustí úžasná show, tak kolonáda ožije vážnou hudbou nejslavnějších skladatelů a k ní dokáže fontána pomocí pohyblivých trysek a barevných efektů vytvořit nádherný tanec. Právem je tedy fontána tou nejoblíbenější atrakcí z Mariánských lázní. Pravidelně hraje a tančí přes léto ve večerních hodinách, přičemž poslední projekce kolem desáté hodiny v úplné tmě bývá nejkrásnější.

Oblíbené lázně básníka Goetheho na západě Čech. To jsou Mariánské lázně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *