Nevíš, co dělat, když se nedá vycestovat mimo Česko? Co takhle si prohlédnout nejkrásnější hrady?

Česká republika je zemí, která je přesně tímhle dost atypická. Zatím co ve spoustě zahraničních zemí člověk vidí blyštivé zbytky předchozích generací a civilizací, tak jako kdyby se na českém hradě zkrátka zastavil čas. Mnohdy dokonce chátrá, ale přesně v tom má svoje úžasné kouzlo. Víš, jaké krásné hrady bys rozhodně měla se svojí rodinou či přáteli navštívit?

Karlštejn jako pán českých hradů

Je to zajímavé, ale v očích Čechů i spousty lidí ze zahraničí nejspíš dokázal tenhle hrad proslavit především povedený film Noc na Karlštejně a božský hlas pana Valdemara Matušky. Nutno uznat, že snad na každém větším českém hradě se nějaký film nebo pohádka točily a jsou proto známy především tím.

Karlštejn ale nabízí ještě mnohem víc než jen to. Je to jeden z hradů, postavený za vlády nejslavnějšího českého panovníka všech dob, císaře Karla IV. Sloužil pro spoustu účelů, včetně uchovávání královských cenností a rovněž zde král odpočíval od vladařských povinností. Zdali na něj opravdu nemohli ženy je spíš dohad a pohádka. Dnes v tom ale žádný problém není, a proto se na hrad Karlštejn s jednou z nejúžasnějších kaplí v Česku jdi rozhodně podívat!

Hrad Loket je kouzelným v záhybu řeky Ohře

Již zmíněná Ohře totiž celé město Loket rozděluje a obtáčí jej ve tvaru ohnutého lokte, který se promítl i do historického erbu města. O hradu Loket jsi si dokonce mohla přečíst zde. I tak ale stojí za zmínku, protože je schovaný uprostřed kopců Slavkovského lesa a spousta lidí místní hrad ani zdaleka nezná. Celé historické centrum, včetně barokního kostela a hradu se tyčí na kopci obtočeném řekou a dělá tak neuvěřitelnou standardu celého okolí. Rozhodně je to místo, které tě osloví nejen hradem jako takovým ale i scenériemi a výhledy z kopců kolem něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *