Nosíš příliš těsné oblečení? Zaděláváš si na nepříjemné zdravotní problémy!

Asi každá z nás má ve skříni oblečení, které už nám dávno není. Oblíbené džíny, které jsme dříve nosily v jednom kuse. Drahá podprsenka, za kterou jsme před čase utratily balík. Tak schválně: máš ve svém šatníku i ty takové kousky, které už dávno nenosíš, ale nedokážeš se jich zbavit?

Zdroj → Fotografie od uživatele Andrea Piacquadio ze služby Pexels

Do toho ještě zhubnu…

Většina žen si schovává oblečení, které už nenosí, protože se do něho nevejdou s představou, že do něho ještě zhubnou. I já měla takové kousky v šatníku, protože jsem byla přesvědčená, že až shodím nějaké to kilčo, zase se do toho nacpu. 

Dokud to oblečení jen leží na dně skříně a čeká na okamžik, který nepřijde (ano, buďme k sobě upřímné), je to ještě v pohodě. Problém nastává v případě, kdy příliš těsné oblečení nosíme, i když je nám očividně malé. Tehdy totiž riskujeme nepříjemné zdravotní potíže.

Dej si pozor na upnuté džíny

Těsné a nepříliš pružné džíny a především jejich švy mohou tlačit na sedací nerv, což může způsobit necitlivost nohou, jejich brnění nebo třeba bolest. Dokonce může dojít i k uskřinutí tepen, což vede ke špatnému prokrvování dolních končetin.

Špatně zvolená podprsenka je riziko

Bohužel příliš mnoho žen nosí nevhodnou velikost podprsenky – ať už příliš malou, nebo naopak zbytečně velkou. Špatně zvolená podprsenka může způsobit například časté bolesti hlavy, únavu i malátnost. Dojít může i k blokádě žeber nebo krční páteře. Nic z toho není příjemné a je lepší se tomu vyhnout.

Moc se o tom nemluví…

I když se o to nemluví nahlas, nošení těsného spodního prádla způsobuje přehřívání intimních míst. Díky tomu vzniká ideální prostředí pro množení bakterií. Pak tě mohou potrápit nejen gynekologické, ale i urologické problémy. 

Nosíš příliš těsné oblečení? Zaděláváš si na nepříjemné zdravotní problémy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *