Ledviny plní v těle důležitou funkci: 4 bylinky, které ti pomohou s jejich očistou

Ledviny jsou pro naše tělo nesmírně důležité. Plní v něm totiž důležitý úkol – zodpovídají za odstraňování toxinů a nežádoucího odpadu z krve, mimo to jsou také zodpovědné za uvolňování tří důležitých hormonů: reninu, kalcitriolu a erytropoetinu. Právě tato trojice hormonů má za úkol udržovat dobré zdraví.

Ledviny jsou v provozu prakticky neustále, spolupracují totiž s dalšími orgány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Podílí se nejen na regulaci krevního tlaku, ale zvyšují produkci červených krvinek a mají vliv i na syntetizování vitamínu D, který je pro naše tělo velmi důležitý a jeho nedostatek může napáchat nejednu patálii.

Jak poznáš, že tvé ledviny potřebuji pročistit?

Ledviny nejsou jen párovým orgánem, ve skutečnosti jsou také orgánem samočistícím. Pokud chceš, aby naplno plnily svojí funkci, tak, jak ji skutečně plnit mají, musíš se o ně správně starat. Pro ledviny je důležité zejména dodávání dostatečného množství tekutin – ať už ve formě ovoce a zeleniny, nebo klasicky pitným režimem.

Pokud pociťuješ příznaky v podobě únavy, neobvyklé náladovosti, ekzému, akné, nadýmání nebo náhlého přibývání na váze, pak bys měla zpozornět. Všechny tyto projevy a samozřejmě i mnohé další mohou značit, že tvé ledviny potřebuji pročistit. Očistu ledvin zvládneš přírodní cestou, například za pomoci bylinek, které pomáhají ledviny očistit a znovu aktivovat jejich plnou funkci.

Kořen pampelišky

O kořenu pampelišky je známo, že je to výborné diuretikum, takže zvyšuje tvorbu moči. Právě proto, že má močopudné vlastnosti, pomáhá čistit nejen ledviny, ale také játra. Kromě toho kořen pampelišky zmírňuje zadržování vody a uklidňuje podráždění vzniklé v močovém ústrojí.

Pro pročištění ledvin doporučuji pít dva šálky pampeliškového čaje 2x denně po dobu několika týdnů. Stačí svařit dvě lžičky sušeného kořene pampelišky v jednom hrníčku a nechat ho luhovat po dobu 5 minut.

Zdroj → Fotka od Pezibear z Pixabay 

Kurkuma

I kurkuma se řadí mezi bylinky, které pomáhají čistit ledviny, kromě nich také čistí i krev a játra. Kurkuma se také pyšní protizánětlivými vlastnostmi, díky čemuž může být i skvělou prevencí proti vzniku zánětu ledvin.

Na čaj smíchej dvě lžičky syrové kurkumy se šťávou z půlky citronu a přidej trochu medu. Vše zaliji horkou vodou a pij jednou denně po dobu několika týdnů. Kurkumu je také možné přidat do různých jídel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *